Главна страница

From Wikipedia 10
(Redirected from Main Page/mk)
На 15 јануари 2011, Википедија наполни 10 години.

Слободната енциклопедија која секој може да ја уредува прославува десетгодишнина. Организираме настани и мрежни активности за да го одбележиме овој ден.

Настани
Видете ги настаните подолу

Организација
Наведете го вашиот настан по овој повод за да добиете публицитет, подароци, и сл.

Споделете
Што значи настанот за вас?

Дизајн
Дизајни за слободна употреба

Ја славиме Википедија низ целиот свет. Сакате да ни се придружите?
EventsСите настани во Обединетото КралствоСите настани во Индија и БангладешСите настани во АзијаСите настани во АфрикаСите настани во Северна АмерикаСите настани во Јужна АмерикаСите настани во ЕвропаСите настани во Австралоазија
Events
(Местата се означени приближно)

Zoom in
Zoom out


Basel
Basel
Coburg
Coburg
Bremen
Bremen
Ahmedabad
Ahmedabad
Alcalá de Henares
Alcalá de Henares
Athens - Piraeus
Athens - Piraeus
Babolsar
Babolsar
Bangalore
Bangalore
Banja Luka
Banja Luka
Baton Rouge
Baton Rouge
Bend, Oregon
Bend, Oregon
Charlotte, North Carolina
Charlotte, North Carolina
Chișinău
Chișinău
Esfahan
Esfahan
Essaouira
Essaouira
Glasgow
Glasgow
Göttingen
Göttingen
Gwalior
Gwalior
Hamilton, Ontario
Hamilton, Ontario
Hawraman
Hawraman
Hisar, Haryana
Hisar, Haryana
Hobart
Hobart
Irving, Texas
Irving, Texas
Izmir
Izmir
Jozan
Jozan
Karaganda
Karaganda
Karur
Karur
Kefalonia
Kefalonia
Kirov, Kirovskaya Oblast'
Kirov, Kirovskaya Oblast'
Kuwait
Kuwait
Lexington, Kentucky
Lexington, Kentucky
Ljubljana
Ljubljana
Manchester
Manchester
Mardan District
Mardan District
Meerut
Meerut
Mississauga, ON
Mississauga, ON
Monterrey
Monterrey
Murtizapur (Akola)
Murtizapur (Akola)
Muvattupuzha
Muvattupuzha
Nashua, New Hampshire
Nashua, New Hampshire
Newcastle-Upon-Tyne
Newcastle-Upon-Tyne
Oran, Algeria
Oran, Algeria
Palma de Mallorca
Palma de Mallorca
Panadura
Panadura
Patna
Patna
Peshawar-پشاور
Peshawar-پشاور
Podanur
Podanur
Pollachi
Pollachi
Rabwah-ربوہ
Rabwah-ربوہ
Recife
Recife
Rennes
Rennes
Rimini
Rimini
Santa Ninfa
Santa Ninfa
Secunderabad (Begumpet)
Secunderabad (Begumpet)
Sibiu
Sibiu
South Laurel, MD
South Laurel, MD
Tabriz
Tabriz
Ternopil
Ternopil
Thessaloniki
Thessaloniki
Tianjin
Tianjin
Trollheimen
Trollheimen
Uşak
Uşak
Utah
Utah
Vadodara
Vadodara
Valparai
Valparai
Windhoek
Windhoek
Yichang
Yichang
Yogyakarta
Yogyakarta
Ulyanovsk / Ульяновск
Ulyanovsk / Ульяновск
Norilsk / Норильск
Norilsk / Норильск
Kazan' / Казань
Kazan' / Казань
Saratov / Саратов
Saratov / Саратов
Novosibirsk / Новосибирск
Novosibirsk / Новосибирск
Antalya
Antalya
Babol
Babol
Banswara
Banswara
Batam, Indonesia
Batam, Indonesia
Bekal Beach (Kasargod)
Bekal Beach (Kasargod)
Bethel, AK
Bethel, AK
Burma,Myanmar
Burma,Myanmar
Casablanca/Maroc
Casablanca/Maroc
Charleroi
Charleroi
Constantine
Constantine
Dallas, Texas
Dallas, Texas
Danshui
Danshui
Dehradun
Dehradun
Deraniyagala
Deraniyagala
Dijon France
Dijon France
Epaignes- haute-normandie
Epaignes- haute-normandie
Friends of Wikipedia Ghana
Friends of Wikipedia Ghana
Gangtok, Sikkim, India
Gangtok, Sikkim, India
Gaya
Gaya
Girne
Girne
Guntur
Guntur
Gurgaon
Gurgaon
Irkutsk
Irkutsk
Jacksonville, Florida
Jacksonville, Florida
Kanyakuamri / Kanyakumari
Kanyakuamri / Kanyakumari
Kaohsiung
Kaohsiung
Karimnagar
Karimnagar
Khandala
Khandala
Košice
Košice
Lebanon
Lebanon
Madurai
Madurai
Nehalem, Oregon
Nehalem, Oregon
Oman
Oman
Palanpur
Palanpur
Perambalur-பெரம்பலூர்
Perambalur-பெரம்பலூர்
Playa del carmen
Playa del carmen
Ponkunnam
Ponkunnam
Qeqertat
Qeqertat
Riobamba
Riobamba
Rishikesh
Rishikesh
Santa Cruz CA
Santa Cruz CA
Shanghai
Shanghai
Sugar Land, Texas, USA
Sugar Land, Texas, USA
São Sebastião do Paraíso
São Sebastião do Paraíso
Tarhona, Libya
Tarhona, Libya
The Rock
The Rock
Timisoara, Romania
Timisoara, Romania
Tlemcen
Tlemcen
Tp. Đà Nẵng
Tp. Đà Nẵng
Tver
Tver
Udaipur
Udaipur
Kanpur
Kanpur
Thirumalaisamudram
Thirumalaisamudram
Chicago
Chicago
Madhapur, Hyderabad
Madhapur, Hyderabad
Laredo, Texas
Laredo, Texas
Oshawa
Oshawa
ShenYang
ShenYang
Alexandria
Alexandria
Orange County, California
Orange County, California
Miami Gardens, Florida
Miami Gardens, Florida
Frankfurt
Frankfurt
Bikaner
Bikaner
Larissa
Larissa
Mashhad
Mashhad
Kabul
Kabul
Khairpur
Khairpur
San Jose, California
San Jose, California
Hà Nội / Hanoi
Hà Nội / Hanoi
Ann Arbor
Ann Arbor
Atlanta
Atlanta
Aurora, Ontario
Aurora, Ontario
Blandon, Pennsylvania
Blandon, Pennsylvania
Boston
Boston
Boulder, Colorado
Boulder, Colorado
Charleston, South Carolina
Charleston, South Carolina
Chicoloapan de Juárez
Chicoloapan de Juárez
Cincinnati
Cincinnati
Crookston, Minnesota
Crookston, Minnesota
Edmonton
Edmonton
Evansville, Indiana
Evansville, Indiana
Franklin, Tennessee
Franklin, Tennessee
Georgian Bay, Ontario
Georgian Bay, Ontario
Green Bay, Wisconsin
Green Bay, Wisconsin
Guadalajara, Jalisco
Guadalajara, Jalisco
Guatemala
Guatemala
Honolulu
Honolulu
Los Angeles, CA
Los Angeles, CA
Lubbock, Texas
Lubbock, Texas
Marquette, Michigan
Marquette, Michigan
Memphis, Tennessee
Memphis, Tennessee
Mexico City
Mexico City
Miami
Miami
Missoula, Montana
Missoula, Montana
Minneapolis–St. Paul
Minneapolis–St. Paul
Montgomery, Alabama
Montgomery, Alabama
Montréal
Montréal
New York City
New York City
Philadelphia
Philadelphia
Phoenix, Arizona
Phoenix, Arizona
Pittsburgh, Pennsylvania
Pittsburgh, Pennsylvania
Portland, Maine
Portland, Maine
Portland, Oregon
Portland, Oregon
San Francisco
San Francisco
Seattle, Washington
Seattle, Washington
Sheboygan, Wisconsin
Sheboygan, Wisconsin
St. Louis, Missouri
St. Louis, Missouri
Tampa, Florida
Tampa, Florida
Toronto
Toronto
Tulsa
Tulsa
Vancouver
Vancouver
Washington, D.C.
Washington, D.C.
A Coruña
A Coruña
Amsterdam
Amsterdam
Arad
Arad
Athens
Athens
Baku
Baku
Barcelona
Barcelona
Belgrade / Београд
Belgrade / Београд
Bergen
Bergen
Berlin
Berlin
Bivona
Bivona
Braunschweig
Braunschweig
Bratislava
Bratislava
Bristol
Bristol
București / Bucharest
București / Bucharest
Budapest
Budapest
Bydgoszcz
Bydgoszcz
Bytom
Bytom
Chemnitz
Chemnitz
Cádiz
Cádiz
Chambéry
Chambéry
Cherkassy / Cherkasy
Cherkassy / Cherkasy
Köln / Cologne
Köln / Cologne
Croydon
Croydon
Częstochowa
Częstochowa
Denmark
Denmark
Dresden
Dresden
Ostfriesland / East Frisia
Ostfriesland / East Frisia
Flekke
Flekke
Frankfurt
Frankfurt
Freiburg
Freiburg
Ghent
Ghent
Göttingen
Göttingen
Graz
Graz
Hamburg
Hamburg
Helsinki
Helsinki
Iaşi
Iaşi
Istanbul
Istanbul
Jönköping
Jönköping
Kharkov / Kharkiv
Kharkov / Kharkiv
Krefeld
Krefeld
Kiev / Kyiv
Kiev / Kyiv
Lake Constance / Bodensee
Lake Constance / Bodensee
Linz
Linz
Lisbon / Lisboa
Lisbon / Lisboa
London
London
Łódź
Łódź
Lörrach
Lörrach
Madrid and other sites
Madrid and other sites
Memmingen
Memmingen
Mittelhessen
Mittelhessen
Milano / Milan
Milano / Milan
Minsk
Minsk
Moscow / Москва
Moscow / Москва
Munich / München
Munich / München
Muonio
Muonio
Newport
Newport
Noyabrsk
Noyabrsk
Nürnberg / Nuremberg
Nürnberg / Nuremberg
Oslo
Oslo
Paris
Paris
Patras
Patras
Piatra Neamţ
Piatra Neamţ
Piteşti
Piteşti
Poznań
Poznań
Praha / Prague
Praha / Prague
Prishtina / Pristina
Prishtina / Pristina
Reykjavik
Reykjavik
Ribadeo
Ribadeo
Rijeka
Rijeka
Roma
Roma
Ruhrgebiet
Ruhrgebiet
Saint Petersburg / Санкт-Петербург
Saint Petersburg / Санкт-Петербург
Sauerland
Sauerland
Sarajevo
Sarajevo
Skopje
Skopje
Sligo
Sligo
Sofia
Sofia
Sombor, Serbia
Sombor, Serbia
Stockholm
Stockholm
Stuttgart
Stuttgart
Szczecin
Szczecin
Tallinn
Tallinn
Tbilisi
Tbilisi
Tirana
Tirana
Toulon
Toulon
Toulouse
Toulouse
Trójmiasto / Sopot
Trójmiasto / Sopot
Valencia
Valencia
Vicenza
Vicenza
Warszawa
Warszawa
Vienna / Wien
Vienna / Wien
Wrocław
Wrocław
Yerevan
Yerevan
Zagreb
Zagreb
Zaragoza
Zaragoza
Zürich
Zürich
Ahwaz
Ahwaz
Ajmer
Ajmer
Aktau
Aktau
Aligarh
Aligarh
Amman
Amman
Amritsar
Amritsar
As Sulaymaniyah
As Sulaymaniyah
Bà Rịa Vũng Tàu
Bà Rịa Vũng Tàu
Bahrain
Bahrain
Dammam
Dammam
Beijing
Beijing
Beirut
Beirut
Bhilai
Bhilai
Bhopal
Bhopal
Bhubaneswar
Bhubaneswar
Bishkek
Bishkek
Bogor, Indonesia
Bogor, Indonesia
Calamba City
Calamba City
Calicut / Kozhikode
Calicut / Kozhikode
Chandigarh, India
Chandigarh, India
Chaoyang
Chaoyang
Chengdu
Chengdu
Chongqing
Chongqing
Chennai
Chennai
Chiang Mai
Chiang Mai
Coimbatore
Coimbatore
Colombo
Colombo
Cuttack
Cuttack
Dhaka
Dhaka
Dindigul
Dindigul
Dombivli
Dombivli
Dubai
Dubai
Faisalabad
Faisalabad
Faridabad
Faridabad
Gandhinagar
Gandhinagar
Gaza
Gaza
Ghaziabad, India
Ghaziabad, India
Ghotki
Ghotki
Goa
Goa
Greater Noida
Greater Noida
Guwahati
Guwahati
Guangzhou / 廣州
Guangzhou / 廣州
Harbin
Harbin
Hà Tĩnh
Hà Tĩnh
Heng Yang
Heng Yang
Hồ Chí Minh City
Hồ Chí Minh City
Hong Kong / 香港
Hong Kong / 香港
Hyderabad
Hyderabad
Iloilo
Iloilo
Indore
Indore
Iringa
Iringa
Islamabad
Islamabad
Jabalpur
Jabalpur
Jaipur
Jaipur
Jakarta
Jakarta
Jalandhar
Jalandhar
Jamnagar
Jamnagar
Jammu (जम्मू)
Jammu (जम्मू)
Jamshedpur
Jamshedpur
Jeddah
Jeddah
Jerusalem
Jerusalem
Johor Bahru
Johor Bahru
Kabul
Kabul
Kandy
Kandy
Kannur
Kannur
Karachi
Karachi
Kathmandu
Kathmandu
Kharagpur
Kharagpur
Khulna
Khulna
Kochi
Kochi
Kollam
Kollam
Kottayam
Kottayam
Kolkata
Kolkata
Kyoto / 京都
Kyoto / 京都
Kurukshetra
Kurukshetra
Lahore
Lahore
Lucknow
Lucknow
Ludhiana
Ludhiana
Macau / 澳門
Macau / 澳門
Malang
Malang
Mangalore
Mangalore
Manila
Manila
Mehrabpur
Mehrabpur
Mumbai
Mumbai
Mysore
Mysore
Nagercoil
Nagercoil
Nagpur
Nagpur
Negombo
Negombo
New Delhi
New Delhi
Noida
Noida
پونک / Poonak (Tehran)
پونک / Poonak (Tehran)
Pune
Pune
Ramat Gan
Ramat Gan
Ranchi
Ranchi
Rawalpindi
Rawalpindi
Rewa
Rewa
Riyadh
Riyadh
Rohtak
Rohtak
Rourkela
Rourkela
Sana'a, Yemen
Sana'a, Yemen
Seoul / 서울
Seoul / 서울
Shah Alam
Shah Alam
Shiraz
Shiraz
Singapore
Singapore
Solo / Surakarta
Solo / Surakarta
Srinagar
Srinagar
Suhar / Sohar
Suhar / Sohar
Surat
Surat
Taiwan
Taiwan
Tai Yuan
Tai Yuan
Thiruvananthapuram / Trivandrum
Thiruvananthapuram / Trivandrum
Tel Aviv
Tel Aviv
Tehran / تهران
Tehran / تهران
Thailand
Thailand
Tokyo
Tokyo
Trabzon
Trabzon
Trichy / Tiruchirappalli
Trichy / Tiruchirappalli
Ujjain
Ujjain
Uzbekistan
Uzbekistan
Vellore
Vellore
Warangal
Warangal
Zamboanga City
Zamboanga City
Yakutsk
Yakutsk
Yangon
Yangon
Zanjan
Zanjan
Bogotá
Bogotá
Brasília
Brasília
Buenos Aires
Buenos Aires
Caracas
Caracas
La Paz
La Paz
Concepción
Concepción
Lima
Lima
Mendoza
Mendoza
Montevideo
Montevideo
Rio de Janeiro
Rio de Janeiro
São Paulo
São Paulo
Santiago
Santiago
Valparaíso and Viña del Mar
Valparaíso and Viña del Mar
Abuja
Abuja
Adama (አዳማ፤ ናዝሬት)
Adama (አዳማ፤ ናዝሬት)
Addis Ababa
Addis Ababa
Butare
Butare
Cairo
Cairo
Cape Town
Cape Town
Casablanca
Casablanca
Constantine, Algeria
Constantine, Algeria
Dar es Salaam
Dar es Salaam
Dodoma
Dodoma
Harare, Zimbabwe
Harare, Zimbabwe
Kampala, Uganda
Kampala, Uganda
Mauritius
Mauritius
Nairobi
Nairobi
Pietermaritzburg
Pietermaritzburg
Rabat
Rabat
Saida Algeria
Saida Algeria
Stellenbosch
Stellenbosch
Tunis
Tunis
Ouahran
Ouahran
Adelaide
Adelaide
Auckland
Auckland
Canberra
Canberra
Dunedin
Dunedin
Melbourne
Melbourne
Perth
Perth
Sydney
Sydney
Мрежни настани

Азија
Азија

 1. Анталија
 2. Ахваз
 3. Ахмедабад
 4. Ас Сулејманија
 5. Бабол
 6. Баболсар
 7. Бангалор
 8. Бансвара
 9. Батам
 10. Бахреин
 11. Касаргод
 12. Биканер
 13. Билај
 14. Богор
 15. Бопал
 16. Бубансвар
 17. Бурма
 18. Вадодара
 19. Валпарај
 20. Варангал
 21. Газа
 22. Газиабад
 23. Гаосјан
 24. Гаја, Индија
 25. Гангток
 26. Гоа
 27. Голема Нојда
 28. Готки (OGDCL Qadirpur Gas Field)
 29. Гуангдонг
 30. Гуангжу (Кантон)
 31. Гунтур

 1. Гувахати
 2. Гургаон
 3. Да Нанг
 4. Дака
 5. Даншуј
 6. Деранијагала
 7. Дехрадун
 8. Домбивли
 9. Есфахан
 10. Жохор Бахру
 11. Замбоанга Сити
 12. Занџан
 13. Индор
 14. Исламабад
 15. Ичан
 16. Јакутск
 17. Јозан
 18. Кандала
 19. Канди
 20. Канур
 21. Каримнагар
 22. Карур
 23. Калкута
 24. Kanyakuamri
 25. Канпур
 26. Карагпур
 27. Карачи
 28. Катманду
 29. Кјото
 30. Коимбатур
 31. Колам

 1. Коломбо, Шри Ланка
 2. Котајам
 3. Кочин
 4. Кувајт
 5. Кулна
 6. Курукшетра
 7. Лакнау
 8. Лахор
 9. Либан
 10. Лудијана
 11. Мавалингај
 12. Мадурај
 13. Макау
 14. Маланг
 15. Манила
 16. Мардан
 17. Машхад
 18. Мерат
 19. Мехрабпур
 20. Мисор
 21. Мумбај
 22. Муртизапур (Акола)
 23. Муватупужа (Индија)
 24. Наџпур
 25. Нојабрск
 26. Нојда
 27. Норилск
 28. Њу Делхи
 29. Оман
 30. Паланпур
 31. Панадура

 1. Патна
 2. Пекинг
 3. Перамбалур
 4. Пешавар
 5. Поданур
 6. Полачи
 7. Понкунам
 8. Пуне
 9. Равалпинди
 10. Рабвах
 11. Рамат Ган
 12. Рангун
 13. Ранчи
 14. Ресифе
 15. Рева, Индија
 16. Ријад
 17. Ришикеш
 18. Ротак
 19. Руркела
 20. Секундерабад (Begumpet)
 21. Сеул
 22. Сингапур
 23. Соло
 24. Табриз
 25. Тајван
 26. Тај Јуан
 27. Тајланд
 28. Тел Авив
 29. Техеран
 30. Техеран, уметнички центар
 31. Техеран Пунак

 1. Тјанџин
 2. Токио
 3. Тривандрум
 4. Тричи
 5. Удајпур
 6. Уџајн
 7. Фаридабад
 8. Хавраман
 9. Ханој
 10. Харбин
 11. Ха Тин
 12. Хенг Јанг
 13. Хидерабад
 14. Хисар (Харјана)
 15. Хо Ши Мин
 16. Хонг Конг
 17. Ќандоли
 18. Чандигар
 19. Ченај
 20. Чијанг Мај
 21. Чонгинг
 22. Џабалпур
 23. Џакарта
 24. Џаландар
 25. Џајпур
 26. Џамнагар
 27. Џаму
 28. Џогџакарта
 29. Шангај
 30. Шен Јанг
 31. Шираз
Европа
Европа

 1. Алкала де Енарес
 2. Амстердам
 3. Арад
 4. Атина
 5. Атина - Пиреја
 6. Баку
 7. Бања Лука
 8. Барселона
 9. Базел
 10. Белград
 11. Берген
 12. Берлин
 13. Бидгошч
 14. Братислава
 15. Брауншвиг
 16. Бремен
 17. Бристол
 18. Будимпешта
 19. Бурса
 20. Валенсија
 21. Варшава
 22. Виена
 23. Виченца
 24. Вроцлав

 1. Гент
 2. Гетинген
 3. Глазгов
 4. Грац
 5. TU Грац
 6. Данска
 7. Дижон
 8. Дрезден
 9. Езеро Констанца
 10. Епењ
 11. Ереван
 12. Загреб
 13. Измир
 14. Иркутск
 15. Истанбул
 16. Источна Фризија
 17. Јаши
 18. Јонкопинг
 19. Кадиз
 20. Каркив
 21. Келн
 22. Керинеја
 23. Киев
 24. Киров, Област Кировскаја

 1. Кишињев
 2. Кобург
 3. Коруња
 4. Кошице
 5. Крефелд
 6. Лариса
 7. Линден
 8. Линц
 9. Лисабон
 10. Лоѓ
 11. Лорах
 12. Лондон
 13. Љубљана
 14. Манчестер
 15. М.Тернопіль, вул.Руска 56
 16. Мадрид
 17. Мемингем
 18. Милано
 19. Минск
 20. Минхен
 21. Мителхесен
 22. Нирнберг
 23. Москва
 24. Њупорт

 1. Њукасл
 2. Осло
 3. Париз
 4. Патра
 5. Пјатра Њамц
 6. Питешти
 7. Познањ
 8. Прага
 9. Приштина
 10. Рејкјавик
 11. Рибадео
 12. Риека
 13. Рим
 14. Рур
 15. Санкт Петербург
 16. Санта Нинфа
 17. Сарагоса
 18. Сараево
 19. Сауерленд
 20. Сибињ
 21. Скопје
 22. Слиго
 23. Солун
 24. Софија

 1. Стокхолм
 2. Талин
 3. Тбилиси
 4. Твер
 5. Темишвар
 6. Тернопиљ
 7. Тирана
 8. Трабзон
 9. Тројмјасто
 10. Тулон
 11. Тулуз
 12. Уљановск
 13. Фаридабад
 14. Франкфурт
 15. Фрајбург
 16. Хамбург
 17. Хелсинки
 18. Цирих
 19. Кемниц
 20. Ченстохова
 21. Шамбери
 22. Шарлроа
 23. Штутгард
 24. Шчечин
Северна Америка
Северна Америка

 1. Атланта
 2. Батон Руж
 3. Бенд, Орегон
 4. Бетел
 5. Бостон
 6. Булдер
 7. Ванкувер
 8. Вашингтон
 9. Гвадалахара
 10. Гватемала
 11. Далас, Тексас
 12. Ирвинг, Тексас
 13. Едмонтон, Алберта
 14. Ен Арбор, Мичиген
 15. South Laurel
 16. Јута
 17. Лексингтон, Кентаки
 18. Лос Анџелес
 19. Мајами
 20. Маркет, Мичиген
 21. Мексико Сити
 22. Минеаполис
 23. Мисисага
 24. Монтереј
 25. Мусула
 26. Монтреал
 27. Монтгомери, Алабама
 28. Нихејлм

 1. Њујорк Сити
 2. Њу Хемпшир
 3. Питсбург, Пасадена
 4. Playa del carmen
 5. Qeqertat
 6. Оринџ
 7. Портланд, Орегон
 8. Ошава
 9. Сан Франциско (конференција)
 10. Сан Франциско (забава)
 11. Санта Круз
 12. Сент Луис
 13. Сиетл
 14. Синсинати
 15. Tampa, FL|Тампа
 16. The Rock
 17. Торонто
 18. Тулса, Оклакохама
 19. Феникс, Аризона
 20. Филаделфија
 21. Хамилтон, Канада
 22. Чарлстон, Јужна Каролина
 23. Чикаго
 24. Чиколоапан, Мексико
 25. Џексонвил, Флорида
 26. Шарлот, Северна Каролина
 27. Шебојган, Висконсин
 28. Шугар Ленд
Африка
Африка

 1. Адама
 2. Адис Абеба
 3. Александрија
 4. Бутар
 5. Виндхук
 6. Гана
 7. Дар ес Салам
 8. Иринга
 9. Ессувеира
 10. Казабланка
 11. Казабланка, Мароко
 12. Каиро
 13. Кејптаун
 14. Константин
 15. Маврициус
 16. Најроби
 17. Уахран, Алжир
 18. Рабат
 19. Саида, Алжир
 20. Стеленбош
 21. Тархона, Либија
 22. Тлемсен
 23. Тунис
Јужна Америка
Јужна Америка

 1. Бразилија
 2. Богота
 3. Буенос Аирес
 4. Валпаризо и Вина дел Мар
 5. Каракас
 6. Консепсион
 7. Мендоза
 8. Монтевидео
 9. Рио Де Жанеиро
 10. Риобамба
 11. Сантијаго
 12. Сао Паоло
 13. Сао Себастијан ди Параизу
Австралија
Океанија

 1. Аделаида
 2. Дандин
 3. Канбера
 4. Мелбурн
 5. Окленд
 6. Перт
 7. Сиднеј
 8. Хобарт
Template:May 2024